Νοέ 09 2015

Διαγωνισμός Μηχανικών EBEC 2016

Είστε έτοιμοι για μια μεγάλη πρόκληση;

Θέλετε να συμμετέχετε στο μεγαλύτερο διαγωνισμό μηχανικών στην Ευρώπη και να αντιμετωπίσετε φοιτητές από τη Θεσσαλονίκη, την Ελλάδα και ολόκληρη την Ευρώπη;

Τότε οι αιτήσεις γα το EBEC Thessaloniki σας περιμένουν!

Δηλώστε συμμετοχή ομαδικά ή ατομικά στο site μας μέχρι την Κυριακή 15/11.

Το EBEC Thessaloniki είναι το πρώτο στάδιο του διαγωνισμού και δοκιμάζει τις ικανότητες και την εφευρετικότητα των φοιτητών, καθώς προκαλεί τους συμμετέχοντες να βρουν τις καλύτερες δυνατές λύσεις σε ένα θεωρητικό πρόβλημα (Case Study) ή με τα μέσα που διαθέτουν, να κάνουν μία κατασκευή που εκτελεί συγκεκριμένες ενέργειες ή ανταποκρίνεται σε κάποιες ιδιότητες (Team Design).

Οι ημερομηνίες διεξαγωγής της κάθε κατηγορίας είναι: Case Study 24/11 και Team Design 25/11.

Συμμετέχοντας, θα έχετε την ευκαιρία να αναπτύξετε τη δημιουργικότητά σας, τις πρακτικές σας δεξιότητες και να εφαρμόσετε τις θεωρητικές σας γνώσεις στην πράξη.

Εάν η ομάδα σας κερδίσει, θα λάβει μέρος στον εθνικό διαγωνισμό (EBEC Greece), όπου και μπορεί να διεκδικήσει μία θέση για τον πανευρωπαϊκό διαγωνισμό (EBEC Final), που θα διεξαχθεί στο Βελιγράδι της Σερβίας το καλοκαίρι του 2016.

Περισσότερες πληροφορίες για το διαγωνισμό μπορείτε να βρείτε στο site μας: www.BEST.eu.org/Thessaloniki/EBEC